Telefon: +48 89 752 43 32, +48 603 930 748 E-Mail: j-stankiewicz@wp.pl
Pracownia Autorska Stankiewicz wykonuje na indywidualne zamówienia:
statuetki, tablice pamiątkowe - pomniki, insygnia - łańcuchy ozdobne, inne projekty rzeźbiarskie.

Pamiątkowa tablica z Marią i Lechem Kaczyńskim

20-03-2017
Pamiątkowa tablica z Marią i Lechem Kaczyńskim

Pan Jerzy Ewertowski z iławskiej „Solidarności” zamówił w naszej pracowni pamiątkową tablicę, która ma upamiętniać ofiary tragedii w Smoleńsku oraz XXX-lecie powstania „Solidarności” z portretami  Marii i Lecha Kaczyńskch.

 

Tablica pamiątkowa o wymiarach 65x60 cm to kontur Polski z wizerunkiem Pary Prezydenckiej i orłem z rozpostartymi skrzydłami oraz napisem NNZZ Solidarność.

 

Tablica odlana jest w mosiądzu patynowanym na brąz, gdzie litery i orzeł wypolerowane są na złoty kolor, co daje piękny kontrast pomiędzy tłem a jednocześnie uwypukla istotne elementy plastyczne umieszczone na tablicy.

 

Tablica została wmurowana w olbrzymi głaz narzutowy.

 

Prezentowana powyżej tablica pamiątkowa wg założeń zleceniodawcy miała połączyć dwa ważne wydarzenia historyczne, związane z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Projekt tablicy pamiątkowej został oparty o jeden z najważniejszych symbolów narodowych - "Orła w Koronie", który jest nieodzownym elementem polskiego godła. Dopełnieniem projektu tablicy pamiątkowej są zarysy obecnych granic Polski. Tak połączona kompozycja ma podkreślić starania Solidarności oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zachowaniu niepodległości oraz wolności narodu polskiego.

 

 

 

wszystkie wpis
Zaufali nam:

                                                    

Copyright 2008 - 2023
wykonanie: Devilart