Pracownia Autorska Stankiewicz

Statuetka Arno Holza w formie gęsiego pióra

Statuetka Arno Holza w formie gęsiego pióra autorstwa Jerzego Stankiewicza

Realizacja dla Stowarzyszenia Polsko-Niemieckiego im. Arno Holza w Kętrzynie

Ta statuetka została zaprojektowana i wykonana na zamówienie Stowarzyszenia Polsko-Niemieckiego im. Arno Holza w Kętrzynie, upamiętniającego poetę urodzonego w tym mieście oraz jego wkład w kulturę europejską.

Forma rzeźby nawiązuje bezpośrednio do gęsiego pióra – tradycyjnego narzędzia pisarskiego poetów i twórców. To symbol słowa, myśli i przekazu, który przekracza granice czasu i języka.

W górnej części pióra została umieszczona płaskorzeźba twarzy Arno Holza, subtelnie wyłaniająca się z materii. To połączenie portretu z symbolem pisania tworzy spójną opowieść o twórcy, którego słowa pozostają żywe mimo upływu lat.

Gęsie pióro – twórczość, słowo, przekaz
Twarz poety (płaskorzeźba) – pamięć, obecność, dziedzictwo
Forma wyrastająca ku górze – rozwój, inspiracja, duchowość
Złocenia i patyna – trwałość wartości i upływ czasu

Rzeźba łączy w sobie klasyczną symbolikę z nowoczesną, dynamiczną formą.
Powierzchnia została opracowana w sposób nadający jej głębię i światłocień, dzięki czemu statuetka zmienia swój wyraz w zależności od oświetlenia.

Każdy egzemplarz powstaje ręcznie w autorskiej pracowni Jerzego Stankiewicza.

– materiał: metal artystyczny (mosiądz / brąz)
– wykończenie: patyna + złocone akcenty
– podstawa: kamień lub kompozyt z grawerowaną tabliczką

Tworzymy statuetki dla instytucji, samorządów i organizacji, które chcą nadać swoim wydarzeniom wyjątkową oprawę i znaczenie.

Każdy projekt powstaje indywidualnie – od idei i symboliki, po finalną formę rzeźbiarską.

* Jeśli chcesz stworzyć statuetkę o unikalnym charakterze – skontaktuj się z nami.